HAYKOOP yatırımlarını sürdürüyor

    HAYKOOP yatırımlarını sürdürüyor S.S. Konya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği'nin (HAYKOOP) tarafından Ilgın Aşağıçiğil’e kazandırılan Et Entegre Tesisi’nin açılışı yapıldı. Başkan Yakup Çiçek göreve geldikleri günden bu yana önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.S.S. Konya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği'nin (HAYKOOP) tarafından Ilgın Aşağıçiğil’e kazandırılan Et Entegre Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışa S.S. Konya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği (HAYKOOP) Başkanı Yakup Çiçek, Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Edip Yıldız, Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Özen, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, Konya Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Esat Altuntaş, siyasi parti temsilcileri, kooperatif üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

‘18 AYDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK’

S.S. Konya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği (HAYKOOP) Başkanı Yakup Çiçek, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmalar ile önemli hizmetlere imza attıklarını ifade ederek, “Görevi devraldığımız tarihten itibaren geçen 18 ay içinde gerçekleştirdiğimiz açılışlarla birlikte birliğimizin 8 ilçede şubesi bulunmaktadır. Her ilçe birliğimiz için çok önemli. Allah nasip ederse iş gücü kapasitesine göre sırasıyla şube açılışlarımız devam edecektir. Şubelerimizle birlikte personel sayımızda artmaktadır. Birliğimizde her şubede bir Veteriner Hekim ihtiyaca göre üçer tane Veteriner Sağlık Teknikeri ve bir icmal personelimiz bulunmaktadır. Birliğimiz şubelerde ve sahalarda 30 personel ile üreticilerimize hizmet vermektedir. Konya bölgesi bildiğiniz gibi geniş tarım topraklarına ve yüksek oranda hayvan sayısına sahiptir. Bölgemizin el verdiği koşullarda, birliğimiz her geçen gün üreticilerine yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. 182 ortağı ve 60 bin üyesi bulunan birliğimiz günlük 500 ton süt pazarlamakta, 750 ton süt destekleme veri girişi yapmaktadır. Veteriner hekimlerimiz tarafından sahada suni tohumlama, küpeleme ve gebelik muayeneleri yapılmaktadır. Şube açılışlarının dışında her sene birliğimiz için büyük bir yatırım yapacağımızda bilmenizi isterim.” İfadelerini kullandı.

‘GÜÇLÜ EKİBİMİZ İLE ENTEGREMİZDE DE BAŞARIMIZ SÜRECEK’

HAYKOOP olarak 2023 yılı için yaptıkları en büyük yatırımların entegre olduğunu ifade ederek, “ Güçlü bir ekip ile entegremizde de aynı başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum. Entegremizin günlük kapasitesi 30 büyükbaş olarak programlanmıştır. Tüm illerde hizmet edecek entegremiz için umutlarımız yüksek. İnanmak başarmanın yarısıdır. Biz inandık ve başardık. Bu başarının arkasında desteğini esirgemeyen Ilgın Belediye Başkanımız Yalçın Ertaş’a kurumum ve şahsım adına teşekkür ederim. Ayrıca bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen tüm kooperatif başkanlarımıza ve üreticilerimize, yönetim ve denetim kurulu üyelerimize, mesai gözetmeksizin çalışan emeği geçen tüm birlik personelimize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” dedi.

‘ILGIN KONYA’NIN GÖZDE İLÇELERİNDEN BİRİ’

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş da atıl durumda olan tesisin Ilgın Belediyesi ve HAYKOOP ile birlikte yenilenerek hizmete girmesinden ötürü memnun olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. Ertaş, “ Ilgın’da atıl kalmış hizmetler ile yeni hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz. Ilgın’ın tarım arazilerinin yüzde 71.9 ekilebilir durumda. Ilgın hayvan sayısı bakımından oldukça önemli konumda. Ilgın Konya’nın en gözde ilçelerinden biri.” diye konuştu.

‘ÜRETİCİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ’

Konya Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Esat Altuntaş, Tarım ve Orman Bakanlığı olarak her daim üreticilerin yanında olduklarını ifade ederek, “ Tarım ve Orman Bakanlığı olarak gıdanın temini ve sürdürebilirliğinde son 20 yılda büyük değişiklikler yapıldı. Tarım ve Orman Bakanlığının temsilcileri olarak bizler her zaman üreticimizin yanındayız. Gıda vazgeçilmez bir ihtiyaç. Gıda olmazsa hayat durur. Bu tesisimizin bölge üreticilerine hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

‘KONYA KOOPERATİFCİLİK DE DE ÖRNEK ‘

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Özen, kooperatiflerin üreticiler için önemli olduğunu ifade ederek, “Üreticilerimizin için kooperatiflerin önemini biliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kooperatiflerimiz öncelikle çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırmak, onların gerek bitkisel gerek de hayvansal üretiminde önüne açacak projeleri takip ediyoruz. Konya tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra kooperatifçilik de de örnek çalışmalara imza atıyor.”

Image

Yeni Yazılar Adresinize Gelsin

Haykoop Konya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifler Birliği

Duyurular